Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Prof. Dr.

Ali YILMAZ

Profesör

ali.yilmaz

0(488) 217-3956 Dahili: 3956

 1969 yılında Ankara Üniversitesi Fen fakültesi Fizik Lisansını bitiren Ali YILMAZ, 1974 yılında doktorasını tamamlamış ve 1980 yılında doçent olmuştur. 1988 yılında Dicle Üniversitesi Fen fakültesinde Genel Fizik profesörlüğüne yükseltilen ve atanan Ali YILMAZ, 2013 yılında Batman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde yeniden Genel Fizik Profesörlüğüne atanmıştır.

Prof.Dr.Ali YILMAZ TUBİTAK/NATO Bursu ve Kaliforniya Üniversitesinin desteği ile, 1987 yılında,  Kaliforniya üniversitesinin Davis kampüsündeki NMR merkezinde; The abdus salam ICTP (Uluslararası Teorik Fizik Merkezi)  İtalyan Laboratuvarları  (TRIL) programında kazandığı beş Araştırma Bursu ile de, 1988-1993 yılları arasında aralıklı olarak,   Floransa ve Trieste Üniversiteleri MR Merkezlerinde araştırma yapmıştır.  Ayrıca Alman Hükümetinin DAAD bursu ile 1999 yılında Berlin Hür Üniversitesi NMR ve MR merkezlerinde çalışmıştır.  Yurtdışından kazandığı mali desteklerle 9 adet yaz okulu ve workshop’a katılmıştır. YÖK tarafından sağlanan destekle ile de ABD’nin Minnesota Üniversitesi MR merkezinde, 2012 yılında, inceleme yapmıştır.

Prof.Dr.Ali Yılmaz 8 adet Üniversite ve 3 adet TUBİTAK projesine yürütücülük  ve de 7 adet yüksek lisans ve 9 adet doktora tezine de  danışmanlık yapmıştır. Uluslararası indekslerce taranan hakemli  dergilerde çıkan 48 makalesi ve Çoğu uluslararası kongrelerde sunulmuş 39 bildirisi bulunmaktadır.

 Evli, 2 yetişkin evlat  ve 2 torun sahibi olan Prof.Drt.Ali Yılmaz İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.