Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Prof. Dr.

Engin TİLKAT

Profesör

engin.tilkat

0(488) 217-3625 Dahili: 3625

Araştırma Projeleri

TUBITAK, KBAG - 114Z842, Pistacia lentiscus L.'un in vitro Sürgün, Kallus ve Hücre Süspansiyon Kültürlerinde Antikanser Aktivite Gösteren Kimyasal Bileşenlerin Üretilmesi, Proje Yürütücüsü

TUBITAK TBAG 209T030, Antepfıstığının juvenil ve olgun Siirt ve Atlı çeşitlerinin TIS biyoreaktör sistemleri kullanılarak mikroçoğaltımı, kriyoprezervasyonu ve genetik kararlılıklarının belirlenmesi, Araştırıcı.

TÜBİTAK – TOVAG–3355 Kiraz (Prunus avium L.) ve Erkek Antepfıstığı (Pistacia vera L.) Ağaçlarının Mikroçoğaltımı, Araştırıcı.

TÜBİTAK – TOGTAG-2815 Antepfıstığı’nın in vitro mikro aşılanması, Araştırıcı.

Olgun Buttum (Pistacia khinjuk Stocks) Ağaçlarının Mikroçoğaltılması. BATÜBAP-2012-FED-1, Araştırıcı.

Kayısı'da (Prunus armeniaca L.) görülen şarka hastalığının biyoteknolojik yöntemlerle in vitro koşullarda eradikasyonu, Ankara Üniv. BAP-2011, Araştırıcı, 2011.

Olgun antepfıstığı bitkisinin kriyoprezervasyonu ve uzun süreli in vitro proliferasyonu ve saklanması sonucunda elde edilecek klonların genetik kararlılıklarının RAPD/RAF moleküler belirteçleri ile belirlenmesi, GYTE, BAP projesi (2009-A10), Araştırıcı,

Yapay Mutasyon ve Biyoteknolojik Yöntemlerle Antepfıstığı’nın (Pistacia vera L.) Islahı, Dicle Üniversitesi Araştırma Fonu, DUAPK 05-FF–61, Araştırıcı

Pistacia vera L.’de Erkek ve Dişi Bireylerin Detaylı Karyotip Analizi, Dicle Üniversitesi Araştırma Fonu, DUAPK 05-FF–62, Araştırıcı.

Erkek Antepfıstığı (Pistacia vera L.) Ağaçlarının Mikroçoğaltımı, Dicle Üniversitesi Araştırma Fonu, DUAPK 05-FF–23, Araştırıcı.