Anasayfaya Dön

Agahiyên Giştî

Hakkında

28 Mayıs 2007 tarihinden bugüne ülkemize akademik platformda katkı sağlayan üniversitemizin Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümü eğitim-öğretim faaliyetlerine henüz başlamamıştır. Bölümümüz İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Amerikan Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı , Alman Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı ve Fransız Dili ve Edebiyatı Anabilim Dallarını bünyesinde bulundurmaktadır.

Misyon

Altyapısını kısa sürede tamamlayarak eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamayı amaç edinen bölümümüz, öğrencilerinin batı dilleri ve edebiyatları hakkında ilgi ve yetkinliklerini arttırarak konu alanlarında söz sahibi olmalarını sağlayabilecek temel becerileri kazandırmayı ve öğrencilere dillerin gelişimi, edebi metinler üzerine araştırma, eleştiri, analiz ve sentez yapabilme gücünü katmayı planlamaktadır.

Vizyon

Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümü, ilerleyen yıllarda küreselleşen dünyamızda batı kültürünü ve edebiyatlarını tanıtmayı ve öğretmeyi amaçlayan bir bölüm olmanın yanısıra, öğrencilerini edebiyat kuramları bilgisiyle donatarak; karşılaştırmalı, analistik ve eleştirel düşünme yetilerini güçlendirmeyi arzulayan ve edebi metinler üzerine nitelikli çalışmalar yürüten bir birim olacaktır.